Кожного дня кухонні меблі потрапляють під вплив різних шкідливих факторів, що виникають під час готування їжі. Фасади тумб стають тьмяними, брудними, а іноді – непридатними до подальшого використання.
Фахівці «Української Меблевої Компанії» з’ясували, що за належного догляду кухонні меблі можуть прослужити цілих 50 років! Ось 3 поради, які допоможуть зберегти улюблений гарнітур у хорошому стані.
Уникайте вологи!
Вода – не друг для кухонних шаф з ДСП, МДФ та дерева. Її контакт з поверхнями, що не мають водовідштовхувальних властивостей, може викликати деформацію та знебарвлення виробу. На кухні часто буває жарко та волого, коли вариться обід. А якщо поруч з меблями знаходиться холодильник, посудомийна машина чи мийка – це додаткове джерело вологи. Щоб зменшити дію води на меблі, слід:
- не залишати на дверцятах шаф чи стільницях мокрі губки чи ганчірки;
- відразу витирати рідину, що потрапила на поверхню, та висушувати вологі тумби м’якою чистою тканиною;
- ніколи не класти до шафи мокрий посуд чи столові прибори, якщо на полицях немає спеціальної захисної накладки.
Потурбуйтесь про чистоту
Щоб кухонні меблі виглядали свіжими та новими, варто своєчасно очищати їх від накопичення бруду, жиру та липких відбитків пальців. Внесіть протирання фасадів та ручок тумб у звичну рутину прибирання.
Кілька разів на рік бажано робити глибоке очищення, а саме:
- витратити час на декоративну обробку стиків;
- почистити зубною щіткою кути та щілини;
- найбрудніші ділянки протерти розчином соди, зубної пасти чи миючого засобу для меблів;
- не забути про ручки та завіси дверцят.
Використовуйте правильну побутову хімію та засоби
Кухонні меблі зазвичай покривають плівкою ПВХ або лаком. Тому не рекомендується під час прибирання брати речі, що можуть подряпати захисний шар. Навіть якщо дуже брудні місця викликають бажання взяти абразивну губку – в жодному разі не робіть цього! Миючий засіб для посуду та м’яка ганчірка – найкраще поєднання для дерев’яних меблів.
Уникайте наступних речей під час очищення кухонних тумб:
- губки для миття посуду, сталеві «йоршики» та цупкі щітки;
- агресивні миючі засоби та з додаванням абразивних частинок;
- засоби, що містять продукти нафтопереробки чи розчинники (уайт-спірит, ацетон);
- нашатирний спирт, відбілювач.
Дотримуючись цих нескладних правил, Ви забезпечите комфортне середовище для кухонних меблів. Їх прекрасний зовнішній вигляд буде радувати довгі роки.
Якщо Ви тільки у пошуку ідеального кухонного комплекту, запрошуємо до меблевого центру «УМК». Асортимент вражає, а ціни не розчарують!