У воєнний час роботу меблевого центру УМК змінено. Працюємо з 9:00 - 19:00, без вихідних.

Механізми трансформації диванів. Частина 1

Механізм трансформації дивана –  нічний жах для клієнта, що купує розкладну модель. Пантограф, акордеон, дельфін, седафлекс – здається, що це набір незрозумілих слів. Але зрозумівши їх суть, можна з легкістю обрати ідеальний диван, не звертаючись за допомогою до консультанта.

Книжка – диван з найпростішим механізмом, який без зусиль розкладе навіть школяр. Достатньо лише підняти та нахилити сидіння вперед до спинки. Потім, почувши клацання, опустити сидіння назад. Отримуємо просторе спальне місце з надійним механізмом трансформації.

Клік-клак має подібну до «книжки» систему розкладання, але він оснащений більшою кількістю фіксаторів. Тому може приймати проміжне положення – «напівлежачи». Це підвищує рівень комфорту під час відпочинку на дивані.

Ельф – вдосконалена модель дивана «клік-клак». Таким його роблять розкладні підлокітники, які перед сном треба нахилити вниз, а спинку відкинути назад.

Єврокнижка – сучасна модифікація «книжки». Щоб отримати широке та рівне спальне місце, слід потягнути на себе сидіння, а в утворену нішу опустити спинку.

Пантограф – прототип єврокнижки, що частіше використовується у прямих диванах. Його ще називають «крокуюча єврокнижка». Це пов’язано з рухом сидіння під час трансформації, яке ніби робить крок уперед, коли потягнути його на себе та вгору. Спинка опускається в нішу.

Усі ці моделі об’єднує схожий принцип розкладання та конструкція, що походять від найпопулярнішого дивану всіх часів – «книжки». Вони оснащені міцним механізмом трансформації, який є простим у користуванні, довговічним та доступним за ціною. Нижня частина дивана під час розкладання залишається на місці, тому можна не турбуватися за цілісність підлогового покриття. А наявність місткої ніші дозволяє складати в неї білизну та подушки. До мінусів вищевказаних моделей належать:

  • можливі незручності під час сну на місці стику ;
  • досить широке сидіння у складеному вигляді, тому потрібно підкладати подушки під спину;
  • моделі «книжка», «клік-клак», «ельф» не можна ставити впритул до стіни, щоб залишилося вільне місце для трансформації.

Продовжимо знайомитися з механізмами розкладання диванів у наступній статті.