Чи помічали Ви, що по-різному відчуваєте себе у приміщеннях залежно від їх колірного оформлення? Іноді – спокійно та безтурботно, іноді – з жагою до дій та зарядом бадьорості, а подеколи хочеться швидше покинути місце, бо воно неначе «тисне»? Це пов’язано з впливом кольору на психологію людини.
Колір – один із найважливіших інструментів у створенні інтер’єру. За допомогою нього можна візуально змінити розміри кімнати, наповнити простір певною енергетикою та сформувати у людини відповідний настрій. Тому важливо заздалегідь продумати, які саме відтінки та в якому поєднанні вони будуть використовуватися у дизайні кімнати.
Консультанти «Української Меблевої Компанії» підготували інформацію, що стане в нагоді під час колірного оформлення інтер’єру.
Правило 60-30-10
Ця роками перевірена формула допоможе створити колірну схему для будь-якої кімнати. Її концепція полягає у дотриманні пропорцій кольорів, щоб врешті отримати гармонійну та збалансовану атмосферу. Правило 60-30-10 виглядає так:
- 60 відсотків – основний колір, який задає тон для всього приміщення та слугує фоном для інших відтінків. Це стіни, килими та великогабаритні меблі (дивани, ліжка тощо);
- 30 відсотків – додатковий колір, що органічно поєднується з основним, але достатньо відрізняється від нього, утворюючи контраст та соковиті переходи. Проявляється у віконному текстилі, постільній білизні, дрібних меблях (стільці,журнальні столики);
- 10 відсотків – акцентний колір, що виступає своєрідною «вишенькою на торті» у дизайні та наповнює інтер’єр яскравими фарбами. Загалом, це все, що стосується декора: подушки, пледи, лампи, вази, картини та інші аксесуари.
Для прикладу, як діє це правило на практиці, уявімо наступне. Заходимо до вітальні з білосніжними стінами та білим модульним диваном. Це 60 відсотків. Кришталева білизнá наповнює простір чистотою та свіжістю. Кімната здається досить просторою, у ній «вільно» дихається. Кидаємо погляд на підлогу, тумби та стільці з м’якою оббивкою. Вони мають нейтральне забарвлення, бежеве або світло-сіре. Це 30 відсотків. Далі помічаємо жовтогарячі акценти у вигляді подушок, світильників та дрібного декору. З ними вітальня виглядає живою, сонячною та теплою. Це 10 відсотків.
Дизайнери рекомендують для стін використовувати спокійні пастельні відтінки, а от із забарвленням меблів можна і потрібно експериментувати. Натхнення можна почерпнути з самої природи. Ось кілька безпрограшних варіантів поєднання відтінків для меблів та декору:
- синій і зелений. Як Вам така компанія: кутовий диван у відтінку «королівський синій» та кілька пуфиків у нефритових тонах? Дуже ефектно та по-сучасному;
- жовтий і зелений. Це досить розповсюджене поєднання у природі, в якому холод і тепло знаходять рівновагу. Комплект м’яких меблів кольору м’яти гармонійно виглядатиме у супроводі лимонних стільців і штор;
- червоний та помаранчевий. Якщо хочеться наповнити кімнату енергією та силою, придбайте секційний диван у відтінку «гумігут» та розкидайте на ньому коралові декоративні подушки.
Яке б кольорове поєднання Ви не обрали для своїх меблів, центр «УМК» має все, що потрібно для Вашого гарного настрою та затишку в оселі.