У воєнний час роботу меблевого центру УМК змінено. Працюємо з 9:00 - 19:00, без вихідних.

Історія походження меблів

Найдавніші прототипи сучасних меблів знаходяться в Шотландії. Вчені пов’язують їх виникнення з періодом неоліту. Ці знахідки виконували функцію ліжка, шафи та полиць для посуду. Вони виготовлені з каменю, але відомо, що пращури використовували також дерево та кістки тварин.

Стародавній Єгипет

Близько 3000 р. до н.е. єгиптяни опановують більш складну технологію роботи з деревом, що дозволяє збирати певні конструкції. Їм же приписують створення перших стільців, якими могли користуватися лише фараони та персони з особливим статусом. Використання слонової кістки в якості декору свідчить про те, що мистецтво дизайну також бере свій початок із Єгипту. Звичайні люди, звісно, не мали можливості обставляти будинок гарними предметами. Замість ліжка у них була цегляна лава, а замість ящиків для зберігання – дерев’яні кілки.

Античний світ

У Стародавній Греції важливе місце в оселі займали комод, на який греки виставляли коштовну кераміку, та диван, виготовлений із дерев’яних рамок, мотузки та циновки. Це античне ложе називають «клінія». Воно нагадує сучасну кушетку. Заможні особи полюбляли лежати на клініях та неспішно смакувати їжу. Стілець еволюціонував до трону, який стародавні греки покривали хутром.

Стародавній Рим відкрив для світу меблів різьбу по дереву та оббивку. Римлянам також приписують перше використання мармуру та бронзи під час створення меблів.

Середньовіччя

У середні віки з’являються більш масивні меблі з цільного дерева. Поширеними матеріалами є дуб, сосна, вільха. Готові вироби декорують рослинними орнаментами, а пізніше – релігійною символікою. Ліжко стає більш комфортним: по його периметру прикріпляють тканину, яка повинна захищати від холоду та протягу. Згодом середньовічні майстри вдосконалюють  конструкцію до балдахіна у звичному для нас вигляді.

Одне з центральних місць в середньовічному інтер’єрі займала скриня, зроблена із дерев’яних та оббитих залізом брусків. Її важлива роль полягала в універсальності. Адже скриня одночасно була і шафою, і столом і, навіть, спальним місцем. Для сидіння використовували лави й табурети.

17-18 століття

Для зовнішньої обробки меблів починають застосовувати шпон, перламутр та лак. Це дозволяє виготовляти моделі з більш дешевих матеріалів, які зовні нічим не поступаються виробам з масиву дерева. Стають популярними бібліотеки, а з ними й високі шафи-стелажі та крісла.

19-20 століття

Відбуваються масштабні зміни на меблевому ринку. Починається масштабне виробництво меблів, що робить їх більш доступними для представників робочого класу. Низька ціна зумовлює погіршення якості та дизайну продукції. Ситуація змінюється у 20 ст., коли майстри випробовують нові технології та матеріали, такі як скло, пластик і ламіноване ДСП.

Сучасна епоха

Різноманіття меблів на сьогоднішній день вражає. Будь-яка форма, колір, матеріал чи оздоблення доступні в кожному меблевому магазині. Зараз актуальним є екологічний підхід у їх виготовленні. Це використання перероблених матеріалів та екологічно чистої сировини.

Бездоганні моделі меблів від провідних виробників, представлені в «Українській Меблевій Компанії», є результатом еволюції, що подарувала людству комфорт та затишок в домівках. Вишукані та мінімалістичні, яскраві та пастельні, функціональні та статусні – в «УМК» є всі види меблів для ідеального інтер’єру.