У воєнний час роботу меблевого центру УМК змінено. Працюємо з 9:00 - 19:00, без вихідних.

Як вибрати кухонну витяжку?

Чи можна уявити сучасну кухню без витяжки? Напевно, що ні. Це річ першої необхідності для кожної господині. Витяжка допомагає зберегти ремонт у первісному вигляді та позбавляє кімнату від неприємних запахів, жиру та пару.

Дізнайтесь більше про те, як вибрати витяжку, з інформації, яку підготували консультанти «Української меблевої компанії».

Продуктивність витяжки

Термін «потужність» означає кількість повітря, яку дана модель здатна очистити за одиницю часу. В нормі за одну годину приготування їжі має бути близько 10-12 обмінів повітря. Тобто, якщо витяжка кожні 5 хвилин здійснюватиме повітрообмін, цього буде достатньо для повного поглинання парів.

Розраховують продуктивність витяжки за формулою:

  • об’єм кухні (площа×висоту) × кількість повітрообмінів

Але залежно від поверха, на якому знаходиться квартира, стану вентиляційної системи чи частоти приготування їжі, це значення може змінюватися.

Спосіб повітрообміну

Виділяють два основних режими, в яких працює витяжка:

  • відведення;
  • рециркуляція.

У першому випадку повітря фільтрується через жировловлювач та відводиться назовні через систему вентиляції.

У другому – очищається з допомогою вугільних фільтрів та повертається на кухню. Заміну фільтрів слід проводити кожні 3-5 місяців.

Більшість сучасних моделей можуть працювати в обох режимах. Та краще відводити повітря через вентиляцію. Якщо немає такої можливості, варто придбати витяжку з потужністю на 10-20 відсотків більше потрібної.

Розмір витяжки

Від нього залежить, чи буде витяжка поглинати весь об’єм забрудненого повітря. Ідеально, якщо розмір витяжки трішки перевищує параметри варильної поверхні. Допустимо, коли ці два значення дорівнюють. Але витяжка не може бути меншою за плиту.

Матеріал витяжки

Зазвичай корпус якісної витяжки виготовляється з нержавіючої чи фарбованої сталі.

До переваг нержавіючої сталі належать:

  • стійкість до впливу навколишнього середовища;
  • її легко очистити неагресивним миючим засобом;
  • на її поверхні рідко з’являються подряпини.

Витяжка з фарбованої сталі покрита спеціальною порошковою фарбою, яка захищає від подряпин, а також чинить електроізоляційний та антикорозійний ефект.

Що стосується дизайну, то це залежить від особистих вподобань. Хтось полюбляє непомітні вбудовані моделі, хтось – стильні поєднання металу та скла. Широкий асортимент витяжок на сучасному ринку дозволяє обрати вдалий варіант для Вашої оселі.