«Українська меблева компанія» має великий досвід у роботі з першокласними меблями. Безліч зразків відмінної якості з «УМК» прикрашають будинки містян вже багато років. Політика нашого меблевого центру полягає не лише у продажу, а й у просвітницькій діяльності. Ми зацікавлені в тому, щоб кожен покупець міг орієнтуватися в асортименті сучасних меблів, аксесуарів, стилів та фактур. Тому намагаємося ділитися з читачами блогу «УМК» корисною інформацією.
Сьогодні експерти «Української меблевої компанії» підготували цикл статей про найпопулярніші стилі інтер’єру.
Стилі інтер’єру. Частина 1
Мінімалізм асоціюється з такими поняттями, як простота і лаконічність. Це естетика стриманості та виваженості в інтер’єрі, яка розвивається за принципом: чим менше, тим краще. Меблі в стилі мінімалізму – функціональні та практичні, мають просту форму, а їх кольори та фактури гармонічно поєднуються між собою. На мінімалістичній кухні рідко зустрінеш відкриті навісні шафи та полиці. Безліч побутових дрібниць, які так потрібні сучасній господині, можна приховати за високими закритими фасадами до стелі.
Індустріальний стиль або лофт полягає у використанні фактур та предметів, характерних для промислових приміщень. Це дерево, метал, пластик, бетон, з яких виготовляють грубі та масивні столи, шафи, стелажі. Оббивка м’яких меблів, зазвичай, однотонна, нейтральних відтінків та з натуральних матеріалів. Великогабаритні моделі секційних шаф – невід’ємна частина вітальні в стилі лофт. Їх часто використовують для зонування простору. На кухні типовою історією є «кухонний острів», який вдало поєднується з барними стільцями із дерева та металу.
Морський стиль надихається атмосферою як окремих пляжів, так і цілих містечок на узбережжі. Характерними для морського стилю є:
- білий диван із бавовняним чи льняним чохлом;
- синьо-білий смугастий диван;
- плетені стільці та крісла з ротангу;
- плетений журнальний столик;
- стільці-шезлонги в моделі «адірондак».
Стиль бохо в інтер’єрі – дивовижна суміш інді, хіппі, природного колориту та вінтажного шарму. Недарма його ще називають еклектичним, тобто таким, де поєднуються елементи різних стилів. М’які меблі в стилі бохо – яскраві, строкаті, прикрашені узорами. Жакард – ідеальна тканина для оббивки таких моделей. Щоб створити бохо-шик у вітальні, не обов’язково купувати новий диван. Достатньо прикрасити старий декоративними подушками з етнічними орнаментами. Пара крісел бірюзового кольору, який є ключовим у стилі бохо, чудово поєднаються з плетеним кавовим столиком.
Прованс – це стиль заміських будинків французських провінцій. Для нього характерно:
- пастельна кольорова гама з ефектом «вигорілих» на сонці відтінків;
- фактури сільської естетики, такі як зістарене дерево, ковані елементи з металу, плетіння з лози, багато текстилю;
- витончені меблі із світлого дерева (горіх, каштан, ясен, дуб), декоровані патинуванням та різьбою;
- безліч висувних шухлядок у кухонних гарнітурах;
- ліжка та корпусні меблі на ніжках округлої та закрученої форми.
Традиційний стиль в інтер’єрі є осередком класики, домашньої теплоти та затишку. Він походить з традицій минулого, не прив’язуючись до якогось конкретного періоду часу. Планування кімнати в традиційному стилі означає симетрію та відсутність сюрпризів. Але такий сталий порядок і дарує відчуття спокою та миру у сучасних буднях. Традиційна спальня, виконана в нейтральних відтінках, містить: ліжко з м’яким узголів’ям чи дерев’яне, прикрашене різьбою; елегантну тумбочку з настільною лампою, комод, м’яке крісло, пуфик і опціонально пейзажну картину на стіні.
Про наступні п’ять популярних стилів інтер’єру Ви дізнаєтесь у наступній статті.