У воєнний час роботу меблевого центру УМК змінено. Працюємо з 9:00 - 19:00, без вихідних.

Обираємо матрац в УМК

Великий асортимент матраців, що представлений сьогодні в магазинах, здатний заплутати найдосвідченіших покупців. Експерти меблевого центру УМК підготували для Вас інформацію, що допоможе зробити правильний вибір.

Перш ніж вирушити до відділу матраців, продумайте відповіді на 5 основних запитань:

 • мета придбання;
 • параметри спального місця;
 • тип поверхні під матрацом;
 • загальна вага людей, що спатимуть на матраці;
 • оптимальний рівень жорсткості.

Мета покупки

Універсального «хорошого» матрацу, який влаштує всіх користувачів, не існує. Слід опиратися лише на індивідуальний підхід. Поміркуйте, для осіб якого віку та ваги обираєте матрац, чи потрібен він для щоденного сну, на ліжку чи дивані він буде розміщений та чи є у майбутнього власника порушення в опорно-руховому апараті?

Параметри

Правильні заміри спального місця дозволять уникнути деформації в подальшому користуванні та неестетичного вигляду. Допускається різниця в 1-2 см.

Поверхня під матрацом

Той самий матрац на різній основі відчувається неоднаково. На ламелях він здається м’якшим, ніж на суцільному твердому полотні. Це слід враховувати під час вибору рівня жорсткості.

Максимальне навантаження

Чим більша вага буде тиснути на матрац, тим твердішим він має бути. Розповсюджена модель – посилений матрац, розрахований на сукупну масу більше 140 кг. Запас міцності 20-30 кг є обов’язковою умовою, щоб матрац прослужив довго та не втратив форми.

Рівень жорсткості

Зазвичай розрізняють три типи: м’які, середні та жорсткі матраци. Якщо не має спеціальних медичних показань, покладайтеся на власні відчуття: випробуйте матрац своїм тілом у магазині. Жорсткість є одним із найважливіших показників якісного матрацу. Саме від неї залежить, чи зможе Ваше тіло повністю розслабитися перед сном. Характерним наповнювачем для м’якого матрасу виступає латекс, для жорсткого – койра кокоса.

Ортопедичний матрац

Ортопедичні матраци варто розглянути більш детально. Цей різновид сприяє формуванню правильного положення тіла під час сну та рекомендований лікарями для профілактики проблем із хребтом.

 • М’який ортопедичний матрац пристосовується до згинів тіла власника, створюючи комфортну поверхню для сну. Показаний для людей похилого віку та струнким особам з вагою до 55 кг.
 • Ортопедичний матрац середньої жорсткості – чудовий вибір для підлітка. Його структура сприяє повному розслабленню м’язів.
 • Напівжорстка модель підходить молодим людям, що активно рухаються, людям зрілого віку з вагою до 90 кг та тим, хто має прояви легкого болю в спині.
 • Жорсткий матрац майже не прогинається та витримує велике навантаження. Людям з неправильною поставою та хворобами хребта слід обирати саме цей варіант.

Пружинний чи безпружинний: що краще?

Однозначної відповіді немає. Це залежить від анатомічних особливостей власника та особистих вподобань.

Пружинні вважаються довговічними, стійкими до постійного навантаження та більш бюджетні за ціною. Розрізняють матраци з пружинним блоком «боннель» та з незалежним блоком. Другий тип особливий тим, що пружини працюють окремо одна від одної. Якщо уві сні Ви чутливо реагуєте на рухи чоловіка чи дружини, купуйте цей варіант.

Безпружинний матрац буде доречним для людей із зайвою вагою та захворюваннями хребта. Маючи високі показники підтримки хребта, він залишається комфортним та ортопедичним навіть із м’яким наповнювачем.

Дитячий матрац

Дитячий матрац – важлива тема для батьків. Запама’ятайте три речі.

 • діти до 3 років повинні спати тільки на жорсткому матраці  з натуральними наповнювачами типу кокосу, гречки та без пружин;
 • для дітей 3-7 років підходить матрац середньої жорсткості, пружинний та безпружинний;
 • дітям шкільного віку бажано купити ортопедичний матрац, щоб запобігти проблемам із хребтом.

Якщо Ваша дитина схильна до алергії, обирайте моделі з латексом та натуральними матеріалами. Комбіновані матраци 2 в 1 поєднують м’яку і жорстку сторони та є найпопулярнішими серед батьків.

Матраци на диван

Іноді сон на дивані не приносить задоволення або, навіть, викликає біль у спині. Настав час обрати матрац для дивану. Вони відрізняються від матраців для ліжка. Хоча обидві моделі мають ортопедичні властивості, диванний варіант завтовшки не більше 9 см. Матрац характеризується компактністю: його з легкістю можна закріпити на дивані, а вранці скрутити та заховати.

Ціна

Цінова політика коливається від бюджетних до матраців преміумкласу. Вартість залежить від конструкції матрацу, типу наповнювача, кількості рівнів жорсткості, ортопедичних якостей, бренду та інших.

Якщо Ви вирішили купити ортопедичний матрац високої якості за прийнятною ціною – чекаємо Вас у меблевому центрі УМК. Широкий асортимент на будь-який смак!

Зателефонуйте нам та отримайте консультацію: МАТРАЦИ