Диван – важлива складова інтер’єру, що необхідна для комфортного відпочинку та сну. Експерти меблевого центру УМК підкажуть, як серед великого різноманіття моделей вибрати найякісніший та найзручніший диван.
Розмір. Спочатку слід зробити заміри місця, де Ви збираєтесь розташувати диван. Памятайте, що різниця між розміром спального місця та зростом людини повинна бути не менше 5 см. Розкладний диван може трансформуватися вздовж і впоперек. Якщо Ви обрали модель, яка розкладається вперед, перевірте, чи залишається місце для вільного пересування по кімнаті.
Форма
- Залежно від форми дивани поділяють на прямі, кутові та модульні.
- Прямий диван – це класика, що буде доречною в будь-якому приміщенні.
- Кутовий диван економить місце, поєднуючи функції прямого дивана та крісла. У квартирі-студії він незамінний для зонування простору.
- Модульнийдиван – це сучасний варіант, що дозволяє самому обирати кількість секцій, положення яких можна також змінювати.
Склад. Якісний диван для щоденного сну передбачає гармонію чотирьох речей. Це каркас, наповнення, оббивка та механізм трансформації.
Каркас – це основа меблів. Щоб конструкція дивану була міцною, надійною і довговічною, виробник повинен потурбуватися про матеріал для каркасу. Зазвичай його виготовляють з дерева, металу, ДСП, МДФ або поєднання цих матеріалів.
Розкладка. Важливим елементом моделей для щоденного сну є механізм трансформації. Один із найпопулярніших – «єврокнижка» – простий у користуванні, легко розкладається та має об’ємну нішу для зберігання.
Якщо диван кутовий, розкладний механізм зазвичай належить до типу «дельфін». Один рух – і Ви отримуєте широкий простір для здорового сну з шухлядою для білизни.
Модель «акордеон» трансформується за принципом гармошки. Це може бути як дитячий диван, так і ортопедичний диван-ліжко з великим спальним місцем.
Класичний диван для вітальні має механізм «французська розкладачка». Компактний зовні, а всередині містить додаткове місце для сну. Хоча спочатку навіть непомітно, що диван розкладний.
Наповнення. Якісний матеріал наповнення забезпечує комфортний сон і не дозволяє м’якій частині деформуватися після років користування.
До основних видів наповнювачів належать пружинні блоки, ламелі, пружинна змійка та пінополіуретан. Додатково використовується синтепон, холофайбер, войлок тощо.
Особливої уваги заслуговують дивани з ортопедичним матрацом. Вони мають різні рівні жорсткості та ухвалені МОЗ для профілактики хвороб хребта під час сну.
Оббивка. Сучасні бренди м’яких меблів використовують для оббивки диванів безліч тканин. Це жакард, флок, вініл, велюр, мікрофібра, натуральна шкіра, шкірзам та інші. Важливо, щоб колір оббивки гармонійно поєднувався з загальним інтер’єром. Тканини м’якої фактури пастельних кольорів – ідеальне рішення для дому. Гладенькі тканини типу вінілу та шкіри надають приміщенню ділового стилю і є незамінними для офісних диванів.
Для помешкань, де живуть діти та домашні тварини, передбачені водовідштовхувальні тканини та «антикіготь».
Підлокітники. Вони можуть бути не лише естетичною окрасою виробу, а й функціональним елементом. Розглянемо, наприклад, модульний диван для вітальні. На перший погляд, масивні підлокітники – просто стильна деталь. Та за мить вони здатні перетворитися на нішу, міні-бар або виїзний столик.
Тепер Ви справжній знавець у диванах. Чекаємо на Вас і вашу родину в меблевому центрі УМК. Тут можна не лише дивитися, а й навіть полежати, помацати і трішки задрімати. Готові зустрітися з приємними цінами, привітними консультантами та якісними меблями? Завітайте до УМК і оцініть усі переваги наших диванів особисто.